Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

rentgen plic 20.03.2011 00:15:56
Dobrý den. Kvůli zápalu plic jsem absolvoval asi 5-6 rentgenů plic za poslední měsíce. Lekářka mě ubezpečila, že dávka z mých 5-6 rentgenů na plic je např. nižší než dávka na plíce než při jednom vyšetření hrudní páteře. Je to pravda? Opravdu se dá tvrdit, že jeden rentgen hrudní páteře je větší zátěž než 6 rentgenů plic? Zdá se mi to divé, přece jen musí být rozdíl, jestli jste pod rentgen 6x a nebo jenom 1x.
(Vložil(a): Filip Hranáč)
Lékařka vás ubezpečila správně. Dávka z vyšetření měkkých tkání, tedy i plic, je nižší než dávka z vyšetření kostí např. obratlů, pánve, kloubů.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)