Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Srovnání účinků záření 11.10.2012 17:15:10
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na srovnání účinků přírodního a rtg záření. Podle toho, co jsem si na vašich stránkách přečetl, je v podstatě jedno, obdrží-li člověk za rok jednorázově dávku třeba 150 mSv např. z opakovaných CT nebo žije rok v místě s vysokou přírodní radioaktivitou (jako je třeba Ramsar). A pokud u tamních obyvatel není pozorován zvýšený výskyt nádorových onemocnění, nemělo by ani škodit záření z rtg a CT. Pochopil jsem to správně? Děkuji za odpověď.Petr
(Vložil(a): Petr Němeček)
V tomto případě (dávky v mSv) a zjednodušeně řečeno, tedy dávka z rtg ku stejné dávce za rok z přírodního pozadí, to tak opravdu je.
(Za SÚJB: sujb)