Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Obavy 28.01.2013 19:47:49
Dobrý den,
na tuto stránku jsem se dostala až v době kdy mi bylo provedeno CT jater s kontrastní látkou.Lékaře jsem žádala o vyšetření magnetickou rezonancí, ale on nechtěl. Je to totiž hodně drahé, takže to nedají každému. Z CT jsem měla obavy, neboť vím, že tam je mnohonásobně větší ozáření Pročetla jsem si hodně Vašich odpovědí a vůbec nechápu, že nejsou pro zdravotnícké účely stanoveny nejaké nejvyšší možné dávky záření, které by ještě neohrožovaly pacientovo zdraví. Copak to můžou do nás pacientů lékaří valit bez omezení? Radíte tady pacientům, že jsou zdravotníci povinni Vám sdělit dávku záření. Stejně Vám to dopředu neřeknou a po vyšetření s tím už nemůžete nic dělat. Na Vaši radu jsme to udělala a od té doby špatně spím a musím na to pořád myslet. Dali mi dávku na to CT jater 32 mSv. Mám vážné obavy o své zdraví a možné nádorové bujení vyvolané touto dávkou. Kdo by byl za tohle odpovědný? Šlo jen o cystu, jsem zdravá a díky vyšetření mám strach co bude do budoucna dál. Odmítám teď i RTG u zubaře.
Moc děkuji za odpověď. Pěkný večer.
(Vložil(a): Jana Miková)
Vážená paní, přesně stejný dotaz (včetně uvedené dávky 32 mSv z CT jater, které prokázalo "pouze" cystu) nám položila paní Eva Nováková dne 8. ledna t.r., stejně jako vy bez uvedení kontaktního e-mailu. Proto prosíme, přečtěte si naši předchozí odpověď.
(Za SÚJB: sujb)