Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Rentgeny a mobilni vysilac 01.10.2013 12:51:56
Dobrý den, mohla bych se, prosím, zeptat, jaká je expozice radiaci při letu letadlem ve výši 10-12000 m za jednu hodinu? A jaká je expozice radiaci při běžném RTG snímksrdce a plic a při vyšetření CT PET ?
Buď v absolutních jednotkách nebo ve vzájemném porovnání. Mnohokrát děkuji.
(Vložil(a): Marie Věra Stastná)
Na své otázky naleznete odpovědi v článku http://www.sujb.cz/radiacni-ochrana/zajimavosti-z-praxe-radiacni-ochrany/pouzivani-rentgenu-lekarske-ozareni/.
(Za SÚJB: sujb)