Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 07.11.2014 10:24:52
Dobry den, mam otazku ohledne mozneho poskozeni neoplodnenych vajicek v pripade rtg bederni patere, panve a kycle, na ktere mam jit.
1. Nevim, kolik to bude celkem snimku, asi tri?
2. I v pripade rtg techto casti tela je mozne bricho stinit, nebo to nelze?
3. Muze zareni poskodit jeste neoplodnena vajicka?
Dekuji za odpoved
(Vložil(a): Lenka Kabatova)
Dobrý den, i kdyby nastala situace, že rtg snímky bederní páteře, pánve a kyčle budou provedena po ovulaci, vajíčko taková dávka nepoškodí.
Zda v případě těchto vyšetření lze použít ochranné prostředky na oblast břicha (vaječníky, dělohu), je zcela na rozhodnutí aplikujícího odborníka.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)