Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 14.07.2016 13:49:52
Dobry den,
23.5. jsem absolvoval kvuli bolestem zad RTG patere vcetne kostrce, celkem 4 snimky. Dnes, tj. 14.7. jsem byl na stejnem RTG znovu. Nemuze tato dvojnasobna davka mit vliv na poskozeni spermii? Mame radeji s manzelkou pockat? Popr. nemuze mit toto dvojite ozareni vliv na interni organy, kosti, atd? Dekuji, Chmelar
(Vložil(a): Jarek Chmelar)
Dobrý den,

opakované rtg snímky páteře, i když je při nich ozářena oblast kostrče, nemohou mít vliv na kvalitu spermií, ani mít negativní zdravotní účinek na vnitřní orgány, kosti.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)