Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Vliv ionizujícího záření na fertilitu 09.03.2017 09:24:45
Dobrý den, v budoucích dnech mi čeká rentgen pánve, bederní oblasti a kyčle. Sice se o dítě v současné době nepokouším, ale ráda bych věděla budoucí následky, zda je jakékoliv sebemenší riziko, že by rentgen ovlivnil plodnost do budoucna nebo kvalitu vajíček (vývojové vady). Je možné se nějak chránit při rentgenu i přes to, že se rengenuje právě tato část těla? Děkuji.
(Vložil(a): Karolína Tišerová)
Dobrý den,

rentgen v oblasti pánve, bederní oblasti a kyčle do budoucna neovlivní plodnost nebo kvalitu vajíček. Chránit oblast, kterou je potřeba vyšetřit, nelze.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)