Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Rentgen 14.03.2017 10:15:34
Dobrý den
Měla jsem úraz v Rakouskou. Byla jsem tam tedy v nemocnici. Tam jsem dostala olovo na vaječníky,.
Dnes jsem byla u nás v ČR na rentgenu a nic jsem nedostala. Byla jsem rentgenovana třikrát v úseku par dni.
Je tedy možné nějaké poškození?
Od narození mám slabé kosti a klouby. Říká se že rentgen rozkládá kosti a klouby. Co je na tom tedy pravdy?
Předem dekuji.
(Vložil(a): Magdalena Kořínková)
Dobrý den,

zda je možné použít ochranu (stínění) na vaječníky je na rozhodnutí pracoviště, které lékařské ozáření aplikuje. Legislativa používá jen obecné vymezení, a to že "osobní ochranné prostředky se používají v rozsahu odpovídajícímu charakteru vyšetření", neboť nelze explicitně popsat každý výkon, kdy se musí používat, resp. nemusí používat. Diagnostické rentgenování, které popisujete (třikrát v úseku několika dní) nezpůsobí poškození. Nemohu potvrdit tvrzení "že rentgen rozkládá kosti a klouby".

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)