Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 08.06.2022 08:42:00
Dobry den,
prosim informaci, odpoved, na kterou mi zadny muj lekar nechce odpovedet.
Obsolvovala jsem ozareni panve z duvodu karcinomu - 25 x 1,8 Gy a nasledne uterovaginalni brachyterapie 4 x 7 Gy.
Moje otazka zni, zda po takovych davkach budou me ovaria jeste funkcni, nebo se muzu definitivne rozloucit s tim ze bych mohla byt nekdy tehotna (mam 32 let).

Dekuju za Vas cas.

Vladka

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

omlouváme se, ale posuzování zdravotního stavu po proběhlé léčbě není v kompetenci SÚJB.
Vzhledem k individuálnímu plánování strategie léčby, ve které hraje roli i Váš věk, až po vyžadované lékařské sledování po léčbě a pravidelné vyhodnocování aktuálního stavu, je zodpovězení Vámi položené otázky v kompetenci ošetřujících lékařů.

Děkujeme za pochopení a důvěru.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)