Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Vliv ionizujícího záření na fertilitu 05.05.2023 12:16:13
Dobry den, bola som na rtg hrudnika a pluc. Celkovo boli spravene asi 2 snimky. Ochranu na pohlavne organy som nedostala ziadnu. Bolo to spravne? Boli tym padom oziarene aj tieto oblasti? Mohlo to nejako ovplyvnit moju plodnost? Aku davku radiacie som dostala za taketo jedno vysetrenie?
Dakujem.


(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

z rtg hrudníku a plic je velmi nízká dávka, není třeba u tohoto vyšetření používat ochrannou zástěru. Vyšetření nemohlo ovlivnit vaši plodnost. Pokud chcete znát přesnou dávku, obraťte se na pracoviště, které výkon provádělo.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)