Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 03.02.2016 18:27:35
Dobrý den, kvůli podezření na osteoartrózu jsem dnes absolvovala RTG, na pracovišti mi bylo provedeno několik snímků (celkem asi 8 - kotníky, kolena, zápěstí). Pracovníka jsem upozornila, že se léčím se štítnou žlázou, i přesto jsem neobdržela žádný límec ani ochranu pohlavních orgánů. Mám se bát nějakých následků? Za 14 dní podstupuji kryoembryotransfer, užívám estrofem na děložní sliznici, takže jsem se chtěla ještě zeptat, zda za 14 dní bude vklad pro embryo bezpečný. Předem děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Andrea Dvořáková)
Dobrý den,

dávka z rtg končetin i kolene je velmi nízká, nemohla způsobit žádné negativní změny v souvislosti s plánovaným embryotransferem. Vzhledem k tomu, že štítná žláza i děloha byly při vyšetřeních mimo přímý svazek záření, nebyly tak vlastně vůbec ozářeny a nemělo význam je vykrývat.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)