Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

OPG 03.01.2018 14:51:24
Dobrý den, při zhotovování OPG musí osoba, která rtg provádí vidět na pacienta. Lze to řešit zčásti prosklenými dveřmi. Stačí obyčejné dveře se sklem nebo jsou tam nějaké parametry či podmínky?
Moc děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

to je třeba řešit tak, aby vyšly dobře výsledky testu měření nebo odhad rozptýleného záření prováděné při přejímací zkoušce. A nelze dopředu bez dalších znalostí říci, zda stačí normální dveře a normální sklo, anebo zda musí být oboje z materiálu, který výrazně zeslabuje rtg záření. Prosím, kontaktujte některého z těchto držitelů povolení a požádejte je o radu (viz odkaz níže).

https://www.sujb.cz/aplikace/radon/?table=tab_f

Vypočítají to, co potřebujete a budou k tomu potřebovat detailní informace o uspořádání pracoviště a místností kolem něj, umístění pracovníků a dalších osob při snímkování na pracovišti a kolem něj, o materiálu a tloušťkách stěn, o frekvenci snímkování a o tom, jestli plánujete instalovat 2D nebo panoramatické 3D zařízení.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)