Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Ochranné pomůcky při rentgenování 03.03.2018 21:58:32
Dobrý den,

včera jsem byla na rentgenu s tříletou dcerou. Dělali jí tři snímky předloktí. Sestra se mě zeptala, zda nejsem těhotná? Když jsem jí odpověděla, že ne, vzala nás do místnosti a pověděla, ať se posadím na židličku a vezmu si malou na klín. O možnosti, vzít si ochranný oblek vůči záření, jsem neměla ani potuchu! Až, když jsem přišla domů, rodiče se ptali, jestli jsem měla na sobě olověnou vestu?

Chtěla bych se zeptat, jaký vliv mají na nás tři dávky záření? Dcera váží 17 kg a měří 100 cm. A neměla nám sestra automaticky dát ochranný oblek před rentgenováním? Kdybych byla informována dříve, rovnou bych o něj požádala!

Mockrát děkuji za odpověď. S pozdravem Hana Řezáčová
(Vložil(a): Hana Řezáčová)
Dobrý den,

dávka, kterou jste obdržela byla velmi nízká, byla pouze z tzv. neužitečného záření. V takovém případě se opravdu primárně ochranná zástěra nabízí těhotným ženám.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)