Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 31.05.2020 21:46:12
Dobrý den,pracuji jako perioperační sestra na urologickém sále a chtěla jsem se zeptat,kdo má obsluhovat C rameno při urologických endoskopických výkonech a jak.Jestli spadá obsluha C ramena do pracovní náplně perioperační sestry.
Děkuji za odpověď Schwarzová
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pracovní náplň zdravotnických pracovníků, tedy ani obsluha C ramena, není v gesci Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Tuto problematiku řeší Ministerstvo zdravotnictví v zákoně č. 96/2004 Sb., zákon o nelékařských zdravotnických povoláních, resp. ve vyhlášce č. 55/2011 Sb. o činnostech zdravotnických pracovníků a jiných odborných pracovníků.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)