Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 01.11.2022 22:46:48
Dobrý den,
byla jsem dnes na RTG hrudníku a měla jsem umístit bradu do prohlubně nad deskou, kam jsem ale bradou nedosáhla, byla jsem asi o 5 cm nižší. Mohlo dojít k ozáření štítné žlázy? Měla by se clonit štítná žláza v případě provádění RTG hrudníku, nebo to není potřeba?
Děkuji Novotná
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

ochrana štítné žlázy je bezpředmětná, není v přímém svazku záření. Pokud by vůbec byla ozářena, pak pouze z neužitečného záření, které je zcela zanedbatelné. Ochranné stínění štítné žlázy by naopak mohlo ovlivnit kvalitu obrazu a tak omezit získání diagnostické informace.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)