Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: zubní RTG - OPG a ochranné pomůcky 23.10.2010 16:50:39
Dobrý den, mám dotaz ohledně ochrany při zhotovení OPG RTG. Manželka v rámci preventivní prohlídky absolvovala OPG zubů na dig.RTG přístroji,protože snímek se nepovedl /přístroj jí jemně narazil do zad/byl opakován ještě jednou. To vše bez ochranné vesty nebo límce - bylo jí řečeno,že se nedává vzhledem k nízkému záření přístroje. Máme však obavy zda dvakrát bezprostředně za sebou provedené
vyšetření nemá neg.vliv. Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Filip p.)
V našm článku "Problematika využívání rentgenů pro diagnostické účely v medicíně" najdete užitěčné informace, o které máte zájem. Při OPG se ochrana nepoužívá (viz odpověď na předchozí dotazy).

(Za SÚJB: sujb)