Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 29.07.2014 20:43:41
Dobrý den, mojej 10-ročnej dcere boli realizovane rtg snimky pre skoliozu na L-S chrbticu zo zachytením spin- 4x v jednom sedení,2x predozadne + 2x bocne, velmi sa obavam že to bolo vela, je v puberte a bola zachytena aj panva- chcem sa opytať či to nemohlo nejakým sposobom ohroziť jej zdravie a vývoj pohlavných organov . voped dakujem za odoved .
(Vložil(a): rastislav mokry)
Dobrý den,

ozáření z důvodu diagnostiky či kontroly skoliózy je obecně ozářením zcela odůvodněním. Dávka z popsaných vyšetření nemůže způsobit ohrožení zdraví, v žádném případě nemůže mít vliv na vývoj pohlavních orgánů vaší 10 leté dcery.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)