Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 05.08.2014 10:43:12
dobry den chtel bych se zeptat mam dceru 2 roky a delali ji rtg hlavy ale udelali ji ho dvakrat v kazde nemocnici zvlast a podruhy uz ji ho nechteli udelat ze je to nebezpecny pros icet dite tolik kdyz uz jeden rtg mela chci se zeptat vadi to nebo nak skodi pro me dite pry to dela nemoce jako nadorove onemocneni nebo tak ja nevim je to pry velka radioaktivita a to nesmi byt v tele porad te mi prosim
(Vložil(a): stefan lazok)
Dobrý den,

Kolik rtg snímků hlavy provést a v jakém časovém sledu po sobě je zcela v kompetenci lékaře, který nese klinickou odpovědnost za takové lékařské ozáření. Rtg snímky i jejich opakování lékař musí vždy zdůvodnil. Zdůvodněním je, že rentgenový snímek potřebuje ke stanovení diagnózy, k případnému léčebnému postupu. Z hlediska zdravotních účinků Vás mohu uklidnit. Ke zhotovení 2 rtg snímků hlavy je potřebná velmi malá dávka rtg záření, která nemohla Vaší dceři ublížit.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)