Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 27.04.2016 10:32:41
Dobrý den,
obracím se na vás s dotazem a současně s prosbou zda nebude v mém případě překročen limit RTG záření:
rok 2014/říjen RTG kyčle
rok 2014/list. RTG zubů
rok 2015/březen RTG plic
rok 2015/květen RTG mamograf
rok 2015/listopad RTG 3x zuby
rok 2016/duben RTG ledvin s aplikací jodu

V letošním roce bych měla podstoupit CT břicha a následně kolografii střev, mám obavy aby mě další záření nepoškodilo zdravotní stav. Děkuji za odpověď. NAĎA MAZUCHOVÁ
(Vložil(a): Naďa Mazuchová)
Dobrý den, limit pro lékařské ozáření není stanoven. Zdůvodněné rtg snímky, a to jsou všechny, které jste absolvovala a budete absolvovat, jsou pro vás zřejmým přínosem a neohrozí nijak váš zdravotní stav.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)