Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

štítná žláza 05.05.2016 14:36:02
Dobrý den,
děkuji za odpověď, chtěla bych se ještě zeptat, zda při problému se štítnou žlázou, když denně užívám potrv. doplněk jód, je nebezpečné rentgenové záření. Je lepší pro štítnou žlázu si jód vzít před nebo po tomto vyšetření?
Moc děkuji za Vaši odpověď
Helena
(Vložil(a): Helena)
Dobrý den,

štítnou žlázu (pokud máte onemocnění štítné žlázy) lze při některých diagnostických výkonech ochránit ochranným olovnatým límcem (např. při intraorálním snímku zubu, aj...). Jód před rentgenovým záření nechrání.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)