Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 23.05.2016 13:30:21
Dobrý den,
za pár dnů mám podstoupit CT hrudníku. Před 2 měsíci jsem podstoupila perfuzní scinti myokardu bez zátěže a před měsícem scinty myokardu se zátěží. Lékařka mě řekla, že záření je asi jako u běžného RTG snímku. Ale následně jsem zjistila, že by měla být dávka skoro jako u CT a to hned 2x. Vyplašilo mě to a bojím se podstoupit CT hrudníku, aby mě záření nevyvolalo např. onemocnění prsou (vše směřováno na hrudník). Navíc jsem během 3 měsíců podstoupila 2 x RTG plic a mamograf. Zajímalo by mě, zda mě mohou tato vyšetření ohrozit a jak silné záření je při scinti myokardu a CT hrudníku.
Děkuji za odpověď, Moravcová
(Vložil(a): Moravcová)
Dobrý den,

radiační zátěž z diagnostických vyšetření, která popisujete Vás nemůže ohrozit, ani vyvolat onemocnění prsou. Abychom mohli kvalifikovaně odhadnout radiační zátěž ze scintigrafie myokardu (bez a se zátěží), je třeba znát množství a typ použitého radiofarmaka.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)