Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 10.07.2020 05:59:19
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, i když vím, že mnohokrát zde byl podobný dotaz.
Vloni jsem byla snímkována celkem 6krát a k tomu CT hlavy. Na Ct jsem byla poprvé , ale spíš mi vadí, že už po několik let jsem každoročně snímkována několikrát / problém s kolenem, páteří, dutiny/. Tipla bych si , že každým rokem jsem snímkována v průměru tak 4-5krát a skutečně mi to už začíná vadit. Slyšela jsem, že ozáření se sčítají po dobu let. Je to bezpečné mít každým rokem tolik rentgenů, která se sčítají? Bude mi 50. Děkuji velmi za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Ano, ozáření se sčítají, nicméně ta ozáření, která popisujete, a která každoročně absolvujete, nejsou pro lidský organismus nebezpečná. Přinášejí diagnostickou informaci, která je významná pro další postupy lékařů a tak celkově je přínos větší, než možné riziko.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)