Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

caste rentgenovani 15.04.2012 21:34:43
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o Váš názor. Naše 4letá dcerka je velmi živé, zároveň však pohybově trošku neohrabané dítě, které již od mala provázejí různé úrazy, zejména hlavy. Během jejího dosavadního života jsme bohužel již 4x skončili v nemocnici s podezřením na vážnější úraz hlavy (který se naštěstí nepotvrdil) a vždy jsme byli bohuže posláni na rentgen. V podstatě k rentgenování hlavičky došlo každým rokem jednou (prakticky téměř vždy s ročním odstupem). Zajímalo by mě, jestli hrozí našemu děcku nějaké zdravotní riziko, jestli se tato četnost (rtg hlavičky prakticky 1x ročně) může podepsat na vývoji mozku dítěte, jak mi tvrdil ošetřující lékař? Je možné, aby se záření během uplynulé téměř roční doby od jednoho rtg k dalšímu vždy nějak vstřebalo nebo se během těch let sčítá? Ještě bych ráda dodala, že při posledním rtg neměla malá na sobě ani ochranný oděv a byly provedeny 3 snímky, protože se pohnula. Opravdu moc děkuji za odpověď. Hadravová
(Vložil(a): M. Hadravová)
Rtg záření se v těle nekumuluje a není stanoven žádný rozestup mezi jednotlivými výkony. Pro lékařské ozáření není stanovena žádná maximální dávka nebo počet vyšetření za rok. Následků se obávat nemusíte.
(Za SÚJB: sujb)