Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 16.10.2014 08:20:03
Dobrý den, já mám na Vás také dotaz ohledně ozáření v prvním trimestru. Mluvíte tady o malformacích(ODLIŠNOSTECH).Ty by byly odhaleny běžným sono či genetickým vyšetřením? A co poškození smyslového vnímání nebo mentálního vývoje? To se u ion.záření neprokázalo?
Také jsem byla ozářena na oblast malé pánve- po úrazu. Protože jsem silná a na snímcích prý nic nebylo vidět musely se opakovat-4x. Proto se obavám,že ta dávka záření nebyla zrovna zanedbatelná. Hodnotu bohužel nevím. Po následném zjištění jsem byla 15 dní těhotná.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, opoždění vývoje bylo prokázáno u dětí žen ozářených v Hirošimě a Nagasaki, které byly ozářeny celotělově vysokými dávkami. Ve Vašem případě bylo ozáření velmi nízké (tisíckrát nižší), navíc v počátcích těhotenství. Nemusíte mít obavy o další vývoj zárodku, resp. plodu.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)