Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Rentgen zubu v 10. týdnu těhotenství 22.10.2014 11:04:34
Dobrý den, jsem v 10. týdnu těhotenství. Po celou dobu těhotenství mám bolesti čelisti po extrakci zubu, která mi byla provedena v prvních dnech po otěhotnění. Brala jsem již antibiotika a absolvovala různá ošetření, ale bohužel bez efektu. Nyní mi zubní lékař oznámil, že příčinu bolestí by mohl zjistit pouze rentgenem rány po zubu. Je možné v tomto stádiu těhotenství udělat rentgen zubu s ochrannou vestou nebo se mám pokusit bolesti vydržet ještě několik týdnů, abych měla za sebou první trimestr a riziko bylo menší? Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Tereza)
Dobrý den,

pokud bolest trvá a zubní lékař příčinu bolestí může zjistit pouze rentgenem, je ozáření odůvodněné i v těhotenství. Při intraorálním snímkování použití ochranné zástěry doporučujeme. Nemá smysl rtg odkládat, dávka ze zubního snímku je tak jako tak velmi nízká.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)