Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 09.02.2015 21:01:53
Dobrý den,

chtěla jsem Vás moc poprosit o vyjádření. 2.2. jsem byla na RTG ramene po úrazu - těhotenský test jsem měla negativní a 3.2. jsem měla dostat menstruaci, která se nedostavila a 7.2. jsem měla pozitivní těhotenský test. Teď mám velký strach, že mohl RTG plod poškodit - na RTG mi nedali ani ochranou zástěru. Předem velice děkuji za vaši odpověď.
(Vložil(a): Markéta)
Dobrý den,

ozáření dělohy při rtg ramene je zanedbatelné, navíc v časné fázi, v prvních týdnech vadí ozáření nejméně.
Nemusíte mít strach, že by došlo k poškození embrya/zárodku.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)