Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG a CT na pracovišti 12.09.2016 21:00:46
Dobrý den, jsem v šestém týdnu těhotenství a pracuji jako zubní sestra na stomatochirurgii, kde denně děláme cca 10 intraorálních snímků, 5-10 OPG a cca 5 CBCT za den. Když snímkujeme, tak chodíme za stěnu a mě by zajímalo, jestli se i přes to nevystavuji nějakému záření či radioaktivitě? Nemůže to nějak ohrozit miminko? Mohu i nadále vykonávat tuto práci v těhotenství?
(Vložil(a): Anonym )
Dobrý den,

profesní ozáření na "zubním rtg pracovišti" není nebezpečné pro budoucí plod. I po zjištění těhotenství můžete na pracovišti pracovat, musí být ale splněno, že zárodek, resp. plod neobdrží více než 1 mSv. Proto doporučuji konzultaci s dohlížející osobou, aby byla výše uvedená podmínka dodržena.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)