Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 27.04.2017 13:15:09
Dobrý den,
chtěla bych se prosím zeptat jak je to s prací na rtg oddělení (CT, RTG a mammograf) v těhotenství? Může zde radiologická asistentka pracovat i v těhotenstvé?
Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Lucie Hartychová)
Dobrý den, těhotná žena v těhotenství pracovat může. Dle § 64 odst. 3 AZ musí držitel povolení, na jehož pracovišti pracuje těhotná žena, neprodleně poté, co těhotenství oznámí, upravit podmínky práce k omezení ozáření plodu tak, aby po zbývající dobu těhotenství efektivní dávka plodu nepřekročila 1 mSv.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)