Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 04.08.2020 22:33:50
Dobry den, mohla by som sa spytat na silu a hlavne dosah veterinarneho RTG a jeho ucinok na zdravie aj napriek noseniu ochrannych pomocok (vesta a stitna zlaza). Ruky, hlava, oci nechranene. Niekde som sa docitala, ze veterinarne RTG maju dosah len do 1-1,5 m. Zial tuto info uz neviem najst. Je to pravda? Pracujeme s priatelom so zvieratami a pomerne casto ich obaja sprevadzame pri rontgenovani. Minimalne raz tyzdenne. Ma to nejaky vplyv na počatie, kvalitu spermii a vajicok? Dakujem za odpoved.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

přítomnost při veterinárním rtg nemá vliv na kvalitu spermií ani vajíček. Použití ochranných pomůcek je dostačující ochranou.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)