Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 07.11.2020 21:04:15
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s virtuální kolonoskopii a jejím vlivem na plánované těhotenství. Slyšela jsem, že je ozáření velké a nedoporučuje se pokud žena plánuje mít v dohlédne době dítě? S partnerem se snažíme o miminko a byla mi doporučena kolonoskopie, ale před lety se nepodařilo ji provést a musela jsem tedy podstoupit tento druh kolonoskopie. Zvažuji jestli bych tento typ vyšetření mohla podstoupit i teď. Děkuji moc.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

indikaci virtuální CT kolonoskopie proberte s lékařem, který Vám ji doporučuje. Dle našich informací není plánování gravidity překážkou provedení tohoto vyšetření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)