Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 13.06.2021 09:36:06
Dobrý den, 11.6. jsem si ošklivě zlomila Malíček na noze, měla jsem dva rentgeny - před vysetrenim a po vyšetření (zda správně Malíček narovnali). Jsem 6+6 tt. Upozornila jsem na to, dali na mě všechny zastery co měli a ujistili mě, ze to nevadí. Ve čtvrtek 17.6. Mám jít znovu na kontrolu a rentgen. Chtěla jsem se zeptat, zda opravdu mohu absolvovat tolik rentgenu na začátku těhotenství? Říkala jsem si, ze Malíček na noze je velmi vzdálený od dělohy, ale trochu obavy o miminko mám. Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

kontrolní rtg malíčku není v těhotenství kontraindikován.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)