Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 16.08.2021 13:28:42
Dobrý den, na konci 4tt jsem si zlomila zápěstí. Absolvovala jsem 2x RTG zápěstí. Z preventivních důvodů, jelikož jsem nevěděla zda jsem, nebo nejsem těhotná, jsem měla ochrannou vestu. Poté, co se v 5tt těhotenství z krve potvrdilo, byla zrušena plánovaná operace zápěstí a kvůli rovnání jsem absolvovala opět 2x RTG zápěstí s ochrannou vestou. Na začátku 6tt jsem absolvovala 1x kontrolní RTG zápěstí kvůli dosádrování, opět s ochrannou vestou. Byla jsem ujištěna, že nebezpečí nehrozí. I tak se chci zeptat, zda tomu tak opravdu je (opakované rentgeny, začátek těhotenství). Předem velmi děkuji za odpověď.

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

ano, informace, kterou jste obdržela je správná. Z RTG zápěstí, které jste absolvovala, nebezpečí nehrozí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)