Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 29.09.2022 14:40:21
Krásný den, nedá mi to a musím se Vás zeptat. Sestřička věděla že jsem ve 14tt ale v tom shonu ji ani mně to nedošlo a udělala RTG zubů v zubní ordinaci. Dostala jsem do pusy tyčku kterou jsem měla zkousnout. Nedala mi ani vestu ani límec, žádnou ochranou pomůcku. Bojím se že jsem miminku ublížila. Mám to dále řešit na gynekologii popřípadě mě pošlou na genetiku?:( Předem Děkuji za Vaši odpověď.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,
nemusíte mít žádné obavy, vyšetření vůbec nemohlo miminku ublížit. Při intraorálním rentgenu je plod mimo přímý svazek, dávka, kterou případně obdrží, je zcela zanedbatelná a nijak nemůže ovlivnit jeho vývoj ani průběh těhotenství. Pokud nějakou dávku záření miminko vůbec obdrželo, tak byla více než milionkrát nižší, než jsou dávky, které by na vývoj plodu nebo těhotenství mohly mít nějaký vliv. Zástěra, límec či jiná ochranná pomůcka by ani ozáření nemohly dále snížit. Řešit to s gynekologem nebo poslat Vás na genetiku není vůbec důvod.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)