Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 21.02.2011 13:10:38
Dobrý den,dnes jsem byla s dcerkou na rtg plic,položily si ji na lehátko a plíce ozářily.Byla jsem s ní ve stejné místnosti asi 3 metry od ní,jsem ve 22 týdnu těhotenství,neměla jsem ochrannou vestu,může to mít nějaký špatný vliv na vývoj plodu?Moc děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Expoziční parametry používané při vyšetření plic jsou velmi nízké, mnohem nižší bude i případné rozptýlené záření, které se vyskytuje v místnosti, kde vyšetření bylo provedeno.
Vašemu těhotenství nehrozí žádné nebezpečí. V každém případě vždy lékařům své těhotenství předem oznamte.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)