Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 05.06.2015 07:43:14
Dobrý deň, mojej 12 ročnej dcére ortoped odporučil RTG TH a L crbtice v stoji a TH bočný snímok v leže ale rtg laborantka omylom urobila ešte aj RTG TH a L chrbtice v leže, čiže namiesto 2 snímkov urobila snímky 3. Veľmi sa bojím, či to nemohlo u nej zanechať nejaké zdravotné následky. Chrbticu má v poriadku, takže ma mrzí, že som ju možno zbytočne dala ožarovať. Ďakujem za skorú odpoveď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemusíte mít obavy, jeden snímek páteře navíc nemůže způsobit vaší dceři zdravotní následky, navíc může upřesnit diagnostiku.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)