Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 24.01.2017 13:52:24
Dobry den, rad bych se zeptal na nasledujici otazku. Muj 6 lety syn byl u naseho zubniho lekare rentgenován - 1x OPG snímek s těmito hodnotami - 64kV, 10mA a délka expozice - 13s. Rád bych věděl, jak velké záření toto pro dítě je. Náš zubař tvrdí, že se jedná o záření, které by syn obdržel například na transkontinentálním letu o délce cca 10hodin. Lze to takto přirovnat? Kolik OPG snímků je možné u 6 letého chlapce bezpečně za rok pořídit? Moc děkuji, Zdenek K.
(Vložil(a): Zdenek K.)
Dobrý den,

Ano, zubař má pravdu. Počet OPG snímků, pokud jsou zdůvodněny, není limitován.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)