Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg záření 09.11.2013 08:12:52
Dobrý den, omlouvám ,ale ještě jednou se vracím k mému dotazu výše. Můj syn začal cca 7 hodin po rentgenovém vyšetření zvracet, opět jsme byli na vyšetření s tím, že s hlavičkou vše v pořádku - údajně počínající viroza. Chci se zeptat není možné , že zvracení je jako reakce na RTG záření? Píšete, že RTG synovi ublížit nemohl, ale na jiných internetových stránkách jsem se dočetla, že RTG je oprvdu škodlivý a u malých dětí 10 x více s tím, že zvyšuje výskyt nádorů do budoucna je toto pravda? Opravdu jsem synovi takto ublížila? Ještě jednou moc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Nejtková)
RTG hlavy vašeho syna měl pravděpodobně vyloučit poranění lebky, které by mohlo způsobit následně i další zdravotní problémy.
Pravděpodobnost vzniku nádorových onemocnění se předpokládá u dávek v jednotkách Gy celotělově; běžná rtg vyšetření se pohybují v tisícinách až setinách Gy.

(Za SÚJB: sujb)