Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Problematika RTG-Hi-scannerů 31.05.2017 19:57:45
Dobry den, pracuji ve Vezenske sluzbe CR, kazdy den prochazim detekcnim ramem a moje kabelka a taska s jidlem na cely den projizdi 2x za den rentgenem. Zajimalo by me, zda se v kabelce "kumuluje" toto zareni a jestli nasledne nevydava toto zareni zpet. Kabelku nosim vzdy temer rok, mozna i dele. A neni zdravotnim rizikem jist kazdy den jiz mnoho let takto ozarene jidlo? Zajima me i minimalni riziko, v posledni dobe se mezi mymi kolegy lavinovite mnozi pripady rakoviny. Predem dekuji za Vasi odpoved.
(Vložil(a): Miluska S.)
Dobry den, předměty, které prochází detekčním rtg rámem nejsou radioaktivní. Záření se v kabelce, ani v potravinách nekumuluje.
Není zdravotním rizikem jíst rámem zkontrolované potraviny.
Výskyt nádorových onemocnění nelze dávat do souvislosti s bezpečnostní kontrolou.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)