Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Buzola vz. 54 21.06.2018 12:40:19
Dobrý den, uvažuji o nákupu vojenské buzoly vz. 54, ale nedávno jsem se dozvěděl že obsahuje radium-226. Mám dotaz jestli je vůbec možné něco takového vlastnit a také jestli není používání těchto věcí zdraví škodlivé
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

zmíněná buzola je spotřebním výrobkem s přidanou radioaktivní látkou. Podle platné legislativy je vlastnictví a používání takového výrobku možné. Regulovaná je pouze výroba, dovoz a vývoz těchto výrobků. Budete-li spotřební výrobek používat (v souladu s návodem k použití) způsobem a k účelu, ke kterému je určen, své zdraví neohrožujete.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)