Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Zkoušky odborné způsobilosti (ZOZ) 21.04.2021 10:22:29
Dobrý den,
jsem držitelem ZOZ k výkonu dohledu na oddělení s RTG s platností do 2022. V rámci rozšiřování kvalifikace jsem opětovně absolvoval 3 denní vzdělávací kurz odborné přípravy na SÚRO v roce 2019 a následně zkoušku na SÚJB pro jiné oblasti radiačních činností. Musím absolvovat 6h kurz další odborné přípravy do konce roku 2021 nebo se dá považovat absolvování kurzu odborné přípravy z roku 2019 za dostatečné a musím na "opakovací" kurz až v roce 2023?
Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

třídenní kurz nelze považovat za kurz další odborné přípravy.
Varianta je si zkoušku ZOZ, která Vám končí v roce 2022, udělat na přelomu 2021/22, a tak se "vyhnout" povinnosti další odborné přípravy do konce roku 2021.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)