Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Zkoušky odborné způsobilosti (ZOZ) 10.03.2023 11:52:33
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li jako zubní lékař potřebuju ke zhotovování intraoralních snímků popř. OPG u pacientů, povolení od sujb popř.složit nějakou zkoušku. Pracuji jako zaměstnanec, kde můj zaměstnavatel má registraci a také osobu zajišťující radiační ochranu registranta.
Děkuji
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

jako zubní lékař zhotovovat intraorální a OPG snímky můžete.

Platí ale, že váš zaměstnavatel musí mít zubní rentgeny SÚJB "registrované" a stanovená osoba zajišťující radiační ochranu registranta (kterou dle vašeho vyjádření máte na pracovišti jmenovanou) by měla být přítomna ozařování pacientů.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)