Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 15.03.2018 15:01:34
Dobrý den, dnes jsem byla na RTG celého břicha a měla jsem si na sobě ponechat zlaté prstýnky, řetízek, hodinky, zlaté náušnice a brýle. Chtěla jsem se zeptat, zda mohou mít tyto věci negativní vliv na mé zdraví, když jsem je měla při rentgenování na sobě a zda je mohu bez obav dál nosit, aby nebyly radioaktivní a pro mě škodlivé. Moc děkuji za odpověď. E
(Vložil(a): Elena Schrammová)
Dobrý den,

během RTG si můžete ponechat prstýnky, řetízek, hodinky, náušnice i brýle. Tyto předměty se nemohou stát radioaktivními, můžete je dále nosit a nejsou pro Vás nijak škodlivé.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)