Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 25.12.2018 23:23:00
Dobrý den, ráda bych se vás zeptala na možnost poškození určitého preparátu, který projde rtg ozářením při kontrole zavazadel na letišti.
Jedná se o drahý lék, jehož základním složením jsou kmenové buňky ( hluboce zmražené, uchované v dusíku a dalším složením je výtažek z bylin- to celé je uchované v kapslích a užívá se orálně). Primárně mi jde o to, zda nemůžou být poškozeny ty zmíněné kmenové buňky, jejichž úkolem je, aby se nadále duplikovaly v těle pacienta. Děkuju mnohokrát.
Eva Kubelová
(Vložil(a): Eva Kubelová)
Dobrý den,

domníváme se, že rtg nebude mít na preparát žádný vliv. Více informací by Vám mohl poskytnout výrobce takovýchto rtg zařízení.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)