Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 09.09.2020 10:52:21
Dobrý den, nastěhovali jsme se do bytu a pod nama je zubní ordinace s panoramatickým rentgenem. Muže zde být nějaké záření? Dekuji za odpoved
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

v bytě nad zubní ordinací využívající OPG není žádné záření. Pro Váš klid si můžete vyžádat předložení měření tzv. neužitečného záření, které muselo být měřeno při uvedení rtg zdroje do provozu, resp. před vydání povolení/registrace.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)