Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Ozáření předmětů RTG 21.03.2023 12:56:49
Dobrý den,
Děkuji Vám za odpověď. Ještě jsem zapomněla jeden dotaz ohledně rentgenu u dvouleté dcerky. Manžel si v tom “shonu” nyní nedokáže vzpomenout, zda dcerce dali nějakou ochrannou vestu nebo pás. Jemu prý dali zasteru. Čistě teoreticky, pokud by dcerka neměla žádný ochranný prvek, mohlo by toto mít nějaký vliv na její zdraví? Například pokud by šlo o zástěrku, na její budoucí případné otěhotnění v dospělosti.
Moc děkuji a přeji krásný den.

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

I pokud by dcerka neměla ochrannou vestu nebo pás, nemůže prodělané snímkování mít negativní vliv na její zdraví.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)