Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 09.09.2016 13:29:53
Manželka pracuje jako sestra v zubní ordinaci, kde je umístěn rengen. Tento je pravidelně denně používán.Ochranné pomůcky se nepoužívají. Při rentgenování zůstává v ordinaci.V současné době je po operaci štítné žlázy /hyperfunkce/.Domnívám se, že problém se štítnou žlázou byl způsoben zářením z rengenu.Nikdy nebyla nemocná.
Můžete mi zaslat Vaše stanovisko.
Děkuji Jiří Havránek, manžel
(Vložil(a): Jiří Havránek)
Dobrý den,

je vyloučené, aby příčinou hyperfunkce štítné žlázy Vaší manželky bylo ozáření, kterému je vystavena v zubní ordinaci.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)