Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 14.11.2016 22:02:06
Dobrý večer, manžel má zápal šľachy na päte(bolesť v oblasti uponu plantárnej aponeurozy) a má predpísanú I.sériu antiflogistickej RTG terapie(3x 1Gy), s tým,že zatiaľ absolvoval 1 ožiarenie. Zaujíma ma,či môže toto žiarenie nejakým spôsobom poškodiť spermie a následne spôsobiť genetické poškodenie plodu,keďže by sme chceli dieťa. Pri Rtg ležal a bol prikrytý tou ochrannou "clonou", odkryté mal iba lýtko a chodidlo. Ďakujem za Vašu odpoveď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

ozáření, které Váš manžel absolvuje v rámci protizánětlivé terapie RTG zářením nemá vliv na kvalitu spermií a nemůže způsobit genetické poškození plodu.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)