Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Rtg v těhotenství 15.08.2017 07:09:43
Dobrý den,

Jsem ve 25.týdnu těhotenství a včera jsem musela podstoupit rentgen na podezření zánětu dutin. Jednalo se pouze o Rtg hlavy a sestra mi dala vestu. Mohlo dojít k postižení miminka? Nicméně byla jsem v kabince a ještě před tim, než jsem vstoupila do rtg místnosti rentgenovali paní přede mnou, dveře jsem přivřela a byla otočená zády, v tu dobu jsem ještě vestu neměla. Dostanou se paprsky skrz dveře?Poté jsem vstoupila do místnosti na Rtg a sestra mi ihned dala vestu. Jak silné je je jedno záření a jaké může být riziko pro miminko? Zachytí vesta veškeré paprsky? Osobně jsem Rtg podstupovat nechtěla, ale pan doktor mi řekl, že nemusím mít strach.

Předem Vám děkuji za Vaší odpověď.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Kuzárová Klára
(Vložil(a): Klára Kuzárová)
Dobrý den, dávka z RTG k vyloučení podezření na zánět dutin nezpůsobí žádné následky miminku. Nemusíte mít obavy, lékař Vás správně informoval, že takový RTG není ani v těhotenství kontraindikován.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)