Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 12.10.2018 07:39:05
Dobry den,
muj syn byl tesne po porodu ve veku tri dnu 2x zrentgenovan v oblasti bricha (nic jineho nemel zakryte a jak byl malicky, rekla bych ze byl zrentgenovan cely). Parametry rentgenu byly nasledujici: 62kVp, 2.5mAs. Mohla bych poprosit o info jak dlouhemu vystaveni radiace z okolniho prostredi tato davka odpovida a jak mohla syna tato dvojnasobna davka radiace jdo budoucna poskodit? Jsem z toho velmi nestastna, protoze dalsimi doktory mi bylo potvrzeno ze toto vysetreni vubec nebylo na miste a ja sama jsem ho odmitala.. predem dekuji za odpoved, Alena


(Vložil(a): Alena Sucha)
Dobrý den,

Použité parametry byly velmi nízké, odpovídá několika dnům pobytu v místě zvýšeného přírodního pozadí. Buďte bez obav, ohrožení nehrozí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)