Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 29.05.2019 19:54:33
Dobrý den, byla jsem na CT plic a bylo mi řečeno, že si nemám sundavat triko. Na triku byly koráky, proto se CT dvakrát nepovedlo, takže mi ho dělali po třetí. Může tělu nějak uškodit, když bylo CT provedeno 3x po sobě? Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Natálie Medová)
Dobrý den,

snímky by se neměly provádět zbytečně, nevíme z jakých důvodů k opakování ve Vašem případě došlo. Neuvádíte o jaké vyšetření se jednalo, ale obecně lze konstatovat, že 3 CT organizmu neuškodí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)